🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Birdwood Area Rug
| About: | Patterns on patterns. Our beautiful Birdwood area rug brightens up your living area and is perfect for indoor use. The softness and comfort you feel when you touch it will make you so happy! |
|---|---|
| Collection: | Birdwood |
| Colors: | Charcoal, Light Gray, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 3.94" |
Select Title
From $24.15
Original: $69.00
-65%Birdwood Area Rug—
$69.00
$24.15











Description
| About: | Patterns on patterns. Our beautiful Birdwood area rug brightens up your living area and is perfect for indoor use. The softness and comfort you feel when you touch it will make you so happy! |
|---|---|
| Collection: | Birdwood |
| Colors: | Charcoal, Light Gray, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 3.94" |
























